Jdi na obsah Jdi na menu
 


1x08 - The Old Head

26. 1. 2008


Michael sedí společně se svojí partou venku, a rozmlouvají o únikové cestě (a také o chlebíčcích, jenže to není podstatné :) ). Michael přirovnává dvě strany věznice k New Yorku a Kalifornii (kde na ně čeká Arnie). Bohužel ani jednou cestou to nepůjde, a tak musí použít náhradní cestu, St. Luis. Toto město v sobě ve vězení skrývá podle Michaela nepoužívanou boudu, přes kterou se mohou prokopat až ven. Vyruší je ale T-Bag a je zvědavý, proč se baví o městech bez něj. Michael mu poví, že se baví o baseballu, a Abruzzi zavelí k odchodu.

Ředitel Pope společně s Bellickem vzdávají poctu manželce policisty, který byl zabit během vzpoury. Slíbí, že naleznou toho, kdo to udělal. Pověří tím Bellicka s tím, že může udělat cokoliv, aby toho parchanta našel.

Veronica a Nick si vybalují věci před Veroničiním bytem, od hovoru je vyruší jeden hromotluk, zda-li ji ten pán neotravuje. Veronica řekne, že samozřejmě že ne, a tak jí chlápek, který je mimochodem její tajný ctitel, odnese alespoň kufry do bytu. Chlápek je radostí bez sebe a chopí se kufrů. Klíčkem otevře dveře do Veroniky bytu a... buuuum.

Michael a Abruzzi se baví o tom, jak se dostat do té inkriminované budovy, když je vyruší T-Bag, vedoucí si za kapsičku svého hocha. Došlo mu, že v té budově se bude odehrávat vše podstatné a tak se snaží, aby tam byl také. Začne vyhrožovat, že pokud nebude moct být v jejich partě, že okamžitě vyžvaní vše o Michaelově tajemném záchodě.

LJ je na náštěvě za svým otcem a povídají si. LJ svému otci poví asi deset let staré tajemství, že ten stolek rozbil on. Pak se zeptá, jestli opravdu udělal to, za co je odsouzen k trestu smrti. Lincoln prozradí, že rozhodně během svého života nebyl žádný andílek, ale to, co mu přišili, v žádném případě neudělal.

Agenti Kellerman a Hale přijíždějí k místu výbuchu. Ihned, jakmile zastavili, jim volá víceprezidentka, a ptá se jak to vypadá. Agent Kellerman jí prozradí vše, co vidí, a víceprezidentka je pověří druhou věcí, kterou mají udělat.

P.I. nese pytle s kdovíčím do St. Luis (budova, kde chtějí začít kopat). Jakmile se za nimi zavřou dveře. Michael celý netrpělivý otevře dveře do místnosti, kde se má vše odehrávat, jenže tam na něj čeká nepříjemné překvapení v podobě zevlujících strážníků. Udělali si zde takovou malou odpočívárnu, to však nikdo netušil. Strážníci na ně začnou mířit zbraněmi a donutí je odejít. To je zase další věc, kterou Michael nečekal.

Michael a spol. se přesunuli na místo, kde se mohou vklidu vyvztekat a zanadávat si. Nadávají hlavně kvůli tomu, že nikdo nečekal, že tam budou mít strážníci odpočívárnu. Michael říká, že jediná cesta je přes tu místnost a že musí najít nějaký způsob, jak odtamtuď dostat strážníky. Všichni už si myslí, že to je nemožné, ale Lincoln si všimne jedné věci - Westermond může do budovy chodit, jak se mu zachce, protože za celou tu dobu, co je ve vězení, se chová vzorně. A tak za ním Michael zajde a pokouší se jej přesvědčit, aby jim pomohl dostat se do té místnosti. Westermondova kočička se stále nenašla a tak jednou z věcí, pomocí které se může Michael pokusit přesvědčit D.B. Coopera je, že nalezne a navrátí mu jeho kočičku, na oplátku mu Westermond splní malou službičku.

Veronica a Nick se vzdálili od místa výbuchu, naštěstí výbuch, i když s menšími zraněními, přežili. Veronica je stále šokována z toho, co se stalo, a tak ji Nick musí uklidňovat. Prozradí jí, že má místo, kde by se mohli ukrýt, dokavaď neustane všechen ten hunbuk, a tak Veronica souhlasí.

Michael je se Sucrem v cele. A Sucre dostal skvělý nápad. Má kamarády v kuchyni, kteří by mohli něco dát do varné konvice a pokud by se ona dostala k něčemu teplému, nastal by veliký výbuch a tím by se P.I. dostala do budovy a mohla by nerušeně kopat. Jediný problém je, přesvědčit Westermonda, aby donesl inkriminovaný tácek s kafem a konvicí do místnosti, ale Michael už ví, že pokud mu nalezne kočičku, bude za to možná odměna. Michael se tedy vydává do podzemí, kde nachází Westermondovu kočičku. Podaří se mu ji nalákat a vzít, a odnese ji Westermondovi. Ten je štěstím bez sebe, ale nakonec řekne, že to nemůže udělat, protože si to tam chce v klidu odsedět.

Michael je na ošetřovně se Sárou, která mu píchá další dávku nepotřebného inzulínu. Dostanou se také k tomu, že Sára zkoumala, to, že jí Michael řekl, že zná tunely proto, že v nich pracoval jako P.I., což, jak Sára zjistila, není vůbec pravda, a zeptá se na to i Michaela, jak je možné, že to tam zná. Michael nemá slov a odchází uražen.

Za Lincolnem přišla návštěva, prý novinářka. Začne se Linca normálně vyptávat, jak to novináři dělají, jenže během rozhovoru se ukáže, že se o žádnou novinářku nejedná, ale spíše o pracovnici tajné služby, jelikož začne Lincolnovi vyhrožovat smrtí jeho syna a dalších jeho příbuzných, pokud se nepřestanou jeho právníci Veronica a Nick hrabat. To Lincolna jak se patří naštve, začne nadávat a upozorňovat stráže, že ona není novinářka, ale nikdo nic neudělá a odvedou Lincolna zpět do cely.

U LJ-e doma už zvoní agent Hale a hraje si na bezpečováka s tím, že někde v těchto místech spustil alarm, a že to musí prověřit. Mezitím příjdou domů jeho rodiče, a agenta Haleho nenapadne nic jiného, než na malého LJ-e vytáhnout pistoli. Zděšená matka na to kouká jak péro z gauče, a když jí Hale přikáže, aby položila telefon, nic neudělá. To je skvělá záminka pro LJ-e, který, jakmile se agent otočí na jeho matku, hodí po agentovi cosi, co se roztříští o obraz a agenta to na chvíli vyruší a mají tak šanci utéci. Naneštěstí pro ně však agenti pracují ve dvou a tak na LJ-e čeká venku agent Kellerman. Chce s LJ-em vyjednávat, naštěstí je LJ chytrý chlapec a nenápadně si během rozhovoru agenta vyfotí mobilem. Zezadu ještě navíc překvapí agenta LJ-ův adoptivní otec, který agenta praští dřevěnou fošnou po zádech. Agent se svalí na zem, ale než by otec řekl LJ-i vypadni odsuď, agent se otočí a otce zastřelí. LJ se ještě pokusí vrátit pro matku, jenže ta už také leží ve své vlastní krvi a tak musí LJ utéci.

Když je LJ venku z domu, zavolá mu agent Kellerman, a chce od něj spolupráci. LJ nejdříve nechápe, ovšem když mu agent prozradí, že mohou nafingovat důkazy tak, aby to vypadalo, že rodiče zabil on, už mu to dojde, ale spolupracovat s nimi rozhodně nechce, a tak utíká, co nejdál může.

Za Cooperem přijde zoufalý Bellick, protože potřebuje pomoci s vrahem svého kolegy bachaře. Westermond ví, kdo to udělal, ale nemůže to Bellickovi prozradit, protože se bojí o vlastní život ve vězení, protože kdyby to prozradil, dotyčný by jej nenechal v klidu. Bellick se cítí podveden a začne vyhrožovat, že se může něco stát jeho kočičce.

Sára stále zkoumá Michaelovi spisy a hledá něco, co by jí objasnilo záhady okolo něj, a je vidět, že Sára začíná na Michaela myslet i mimo pracovní dobu, což už něco znamená.

Ředitel Pope oznamuje Lincolnovi smutnou zprávu, že jeho žena i její nynější druh jsou mrtví a jeho syn je pohřešovaný a že je obviněn z jejich vraždy. Burrows by si chtěl zavolat, jenže ředitel mu to nedovolí. Začnou na sebe křičet, ale nakonec mu to ředitel vysvětlí a omluví se. Z venku právě přijíždí policejní auto a Lincolna napadne bláznivá myšlenka, a to, že by se mohl pokusit utéci v tento moment a vyhledat svého syna. Naštěstí jej tato bláznivá myšlenka ihned přejde.

Westermond se vrací ze sprchy a kolem jeho cely je menší shluk lidí. Ti postupně odchází, když on přichází. A poté uvidí to, kvůli čemu tam ti lidé byli. Na jeho posteli leží jeho kočička, bez známky života. To pochopitelně Coopera velmi naštve a ví, kdo za to může.

T-Bag už se bojí následků, které mohou plynout z toho, že u něj naleznou vražednou zbraň, kterou zavraždil jednoho z policistů, a tak se pokouší přemluvit jednoho ze svých přátel, aby to vzal na sebe. Ten samozřejmě nesouhlasí.

Westermond opět donáší konvici a kávu do odpočívárny, ale tentokráte už ne jako hodný vězeň, ale jako pomstychtivý vězeň. Bere z Bellickovi skříňky cigaretu, zapaluje zapalovač...

Mezitím jsou Michael a Linc před budovou a Lincoln se svěřuje s tím, že musí okamžitě ven, aby mohl pomoci svému synovi. Michael říká, že má svůj plán, a že musí ještě chvíli vydržet. Na to ale Linc nemá čas a tak se hodlá vydat na sebevražednou misi, naštěstí jej Michael včas zastaví. A jak tak Michael leží na Lincovi ve snaze jej zastavit, z budovy vedle se začne linout kouř, a Michaeli je jasné, že to udělal Westermond. Tím si je Cooper srovnaný jak s Michaelem, tak s Bellickem.

Následuje vyšetřování, jak se mohlo stát, že v budově začalo hořet. Detektiv nalezne nedopalek cigarety, která patří Bellickovi, který je z toho jaksepatří vyjukaný. Následně poté přijde do místnosti T-Bagův hoch a oznámí, že ví, kdo zabil jejich kolegu. Bellick míří k T-Bagově cele, a prohledává celu, a nachází fotku dcery zabitého, jenže ne u T-Baga, ale u jeho spolubydlícího, který křičí, že neví, jak se to tam dostalo, ale to už se T-Bag usmívá pod bradkou...

Veronica a Nick se dostávají do opuštěné chatky, kterou budou nyní využívat jako úkryt.

P.I. jde do svého nového pracovního působiště, jenže T-Bag tam není, a to se mu samozřejmě nelíbí. Začne opět dotírat na Michaela a nenápadně vyhrožovat tím, že může začít zpívat. Michael ať chce nebo nechce, musí T-Baga přibrat do party. Chvíli tak po sobě koukají, ale poté se vrhnou do práce. Michael jim odtajní své plány, jak chce utéci, a začnou kopat.

LJ je schovaný a prohlíží si na mobilu fotku agenta, kterou vyfotil, když se s ním pokoušel agent domluvit. Agenti se mezitím zpovídají u víceprezidentky, jak je možné, že se jim nepovedlo odstranit všechny články. Poprvé také vidíme její tvář. Poté odchází na proslov...

Jak to bude dál s LJ-em? Podaří se Michaelovi a jeho partě nenápadně prokopat se ven?

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář