Jdi na obsah Jdi na menu
 


1x18 - Bluff

26. 1. 2008


Michael se snaží, aby si Haywire rovzpomenul. Nakonec se mu to podaří, když si Haywire vzpomene, že je to ten, co mu ukradl zubní pastu. Michael se zdá být šťastnější. Ošetřovatelka přijde dát Haywirovi a Michaelovi prášky na bůhvíco, Haywire si jednu okamžitě dá, ale Michael odmítne s tím, že už se cítí lépe. To se ale oštřovatelce nelíbí a tak zavolá strážníky.

Bellick a Geary si prohlíží Michaelovu a Sucreho celu s tím, že jelikož budou oba dva docela dlouho ještě mimo, mohli by celu někomu lukrativně prodat, protože cela se nachází na velmi dobrém místě a vězeň by v ní mohl být pár měsíců sám.

V blázinci se mezitím snaží přemluvit Michaela, aby si vzal prášky, po chvíli se tedy Michael rozhodne prášky spolknout, doktor se ještě přesvědčí, jestli je opravdu snědl a odejde. Michael však použil na doktora lest a prášek nespolkl, a jakmile doktoři odejdou, Michael ji opět vyplivne. Poté si to zamíří za Haywirem, který postává u okna a když se na Michaela otočí, je jasné, že je opět pod vlivem prášků.

Bachaři si do Michaelovi cely pozvou makléře, který má ohodnotit cenu Michaelovi cely. Tu ohodnotí na dva tisíce, ale poté si všimne kapajícího záchodu a upozorní na to bachaře, aby to dali co nejdříve do kupy. Poblíž hlídkuje T-Bag a samozřejmě se ihned ptá, co se děje s Michaelovou celou. Geary odpoví, že už Michaelova není.

C-Note a Westermond se baví o životě a hlavně o Westermondově dceři, které prý nezbývají více než dva týdny života a proto se s ní musí Westermond sejít. Z přátelského pohovoru je vyruší T-Bag s tím, že mají docela velký problém - chtějí celu prodat jakémusi Mojovi a k tomu opravit i WC, které je pro únik životně důležité. Za celu prý Mojo nabídl bachařům 200 dolarů, C-Note je naštěstí v balíku a tak může kamarády uklidnit. Gearymu nabídne 2x více, než Mojo, a donutí tím pádem Gearyho popřemýšlet nad novou nabídkou.

Michael dělá, že něco dělá, a jakmile dozor odejde, odvede Haywira do skladu, kde jej pod záminkou překvapení odtáhne, strčí mu ruku do pusy a nechá ho se poblejt, kvůli té pilulce, kterou spolkl a která z něj dělá jakoby nepřítomného. Poté mu řekne o tom tetování a Haywire uteče.

Lincoln je na své cele na samotce, když tu mu přijde strážný oznámit, že má hovor od svého syna. Linc se tak dozvídá, že se LJ pokusil zabít Kellermana a chce svého syna vidět, Veronika mu však odpoví, že to nebude jednoduché, ale že se pokusí.

Kellerman si to v klídku jede ve svém autě, když ho na odlehlé silnici skřípne do kleští asi pět aut FBI, z jednoho auta vyleze žena, se kterou už měl Kellerman čest dříve a oznámí mu, že od nynějška je z případu odvolán. To se pochopitelně Kellermanovi nelíbí, ale nemůže proti tomu nic dělat.

Michael se stále snaží pomoci Haywirovi, aby se rovzpomenul. Snaží se ho přinutit k tomu, aby se soustředil. Když poté odvádí Haywira ke skupinové terapii, řekne Michaelovi, že je to cesta - a oba jsou spokojení.

C-Note si to v klídku pochoduje po venkovním prostranství věznice, když tu ho vyruší parta černošského gangu, a chtějí po něm, aby jim nyní dal všechny peníze a kontakty, které má, a také mu vyčítají, že se schází s lidmi bílé pleti. Poté, co mu vysvětlí svůj problém, jej nechávají odejít, ale C-Note se otočí a vlepí šéfovi gangu pořádnou ránu mezi oči, a tak dostane od zbytku gangu pořádně naložíno.

Michael hraje šachy, přichází sestřička, a tak si musí vzít léky, ovšem jakmile sestřička odchází, tak je zase vyplivne. Celou dobu sleduje jedním okem Haywira, který jakmile vyplivne Michael pilulku, odchází na záchod. Michael jej následuje, a vidí, jak Haywire zvrací, aby dostal pilulku z těla (asi zřejmě ještě nepřišel na to, že ji nemusí vůbec polykat). Poté Michaelovi řekne, že měl pravdu s tím, že prášky ho otupují. Hned nato se Michael vysvleče a vypadá to, že chce Haywira znásilnit, jenže on mu chce ukázat pouze tetování. Haywire se konečně rovzpomíná.

C-Note jde oznámit chlápkům, že peníze mít nebude. T-Bag nejprve navrhne Westermonda, ten ale pořád popírá, že je D.B. Cooper a žádné peníze nechce vydat. A tak se jen během řeči T-Bag zmíní o tom, že umí velmi dobře hrát karty a že zná jednu možnost, jak peníze získat - skrze hazard, který se odehrává za zdmi kuchyně. Vstup do hry je však podmíněn 50-ti dolary, a tak ať Westermond chce nebo ne, nějaké peníze uvolnit musí.

Michael odvede Haywira do odlehlé místnosti, kde mu vysvětlí, co po něm chce. Haywirovi dá blok a tužku a požádá ho, aby nakreslil chybějící část tetování. Haywire sice tu část vidí, ale nemůže si přesně vzpomenout. Kolem prochází Sucreův bratránek, a tak po něm Michael vzkáže Sucremu, že je v pořádku a že znovu pracuje na útěku. Když se vrátí do místnosti, kde se schoval s Haywirem, tak ho vidí, jak už kreslí chybějící část.

Westermond si jde prohlídnout Michaelovu celu, ovšem důvod, proč tam ve skutečnosti míří je, aby si vzal zpět bibli, ve které je část Cooperových peněz. Bible naštěstí stále leží na stole, a tak si ji Westermond vezme k sobě. Bachařovi nabídce směšnou cenu, aby se neřeklo, a pak odejde. Peníze odnese T-Bagovi, který jde ihned oznámit C-Notovi, že má vklad. Ten nejdříve nechce hrát, ale T-Bag ho přesvědčí, že musí, a obeznámí ho s tím, jak se bude hrát.

Nick je v obchodě, a něco si vybírá, když tu ho osloví člověk, který je zřejmě jeho nadřízený, a důrazně mu vysvětlí, že musí pořád hlídat Veroniku.

Vypadá to, že Haywire je znovu pod prášky, a tak ho Michael odvede do své známé tajné místnůstky. Jakmile však za nima zaklapnou dveře, chytne ho Haywire pod krkem a řekne mu, že díky němu si vzpomíná na všechno. Poté vytáhne papír, na kterém je nakreslená chybějící část. Začne ale Michaela vydírat, že pokud nebude moct utéct s nima, tak svou chybějící část tetování už nikdy neuvidí.

Michael mu poté vysvětlí, jak se věci mají, a slíbí mu, že se pro něj tři dny poté, co mu bude dovoleno odejít z blázince, vrátí a vezme ho sebou. Haywire mu nevěří, ale papír s načrtnutým chybějícím kouskem tetování mu dá, ale řekne mu, že pokud ho zase podrazí, tak ho zabije.

Nick přemýšlí nad tím, co mu předtím řekl jeho nadřízený, a čeká doma na Veroniku. Ta vzápětí přichází, a ptá se Nicka, jestli má to, pro co šel do obchodu - nabíječku. Nick ji má, ale ještě ji nezapojil, což přijde Veronice divné, ale Nick jí nechce prozradit, nad čím přemýšlel. Zapojí tedy telefon do nabíječky, a koukne se do seznamu telefonních čísel - ten je kompletní a čítá nad 330 telefonních kontaktů.

T-Bag a C-Note se už mezitím oddávají hazardu. C-Note zrovna dorovnává, a protihráč vykládá na stůl karty - má tři "děvky". C-Note hraje otráveného, ale když vyloží karty na stůl, má full-house.

Víceprezidentka Reynoldsová a agent Kellerman spolu vedou debatu o společnosti, kterou si najali. Kellerman ji v podstatě neschvaluje, ovšem víceprezidentka má jiný názor.

T-Bag rozdává karty, protihráči už chtějí končit, protože už je nebaví prohrávat. Naneštěstí když T-Bag rozdává karty, C-Note ji špatně chytí a protihráči uvidí, co je to za kartu. C-Note říká, že mu je jedno, že všichni viděli jeho kartu, a chce pokračovat, ale ostatní jsou proti. T-Bag ještě navrhne, že rozdá znovu, ale to už se big bossovi nelíbí vůbec, a tak musí C-Notovi vyměnit špatnou kartu, ovšem už nedostane tak dobrou kartu, jako předtím.

Linc je stále na samotce ve své cele. Přichází ho navštívit ředitel Pope a oznamuje mu dobrou zprávu, že soud mu povolil hodinovou náštěvu jeho syna. Řekne mu ale, že to nebude žádná projížďka a že nechce žádné problémy, Lincoln ho v tom ujistí.

V hazardu se schyluje k poslední hře, boss už má posledních 82 dolarů, které také vkládá do hry. C-Note po chvíli přemýšlení hru dorovnává a navíc ještě zvyšuje. Z toho však není boss nikterak šťastný a začne plácat cosi o férové hře, ale ve vězení se na takovou hru nehraje. Po chvíli psychický nátlak nevydrží a naštvaně odejde od stolu, a tak má C-Note všechny prachy pro sebe.

Haywire si myslí, že přechytračil Michaela, když si tetování nakreslil vícekrát, a chce uniknout sám. Jakmile ale otevře první dveře ven, rozezvučí se alarm. Haywire se ještě snaží přemoci strážníky silou, ale ani to se mu nedaří, protože na něj použijí eletrický proud. Všemu přihlíží ze své cely Michael.

C-Note už čeká na Gearyho, kterému dává peníze. Tomu však peníze nestačí a tak chce ještě něco navíc. C-Note přemluví Westermonda, aby mu dal hodinky jeho dcery, po chvíli přemlouvání mu je nakonec dá. Geary však nakonec oznámí, že už je někdo předeběhl, ale to už má jak peníze, tak hodinky. A to pochopitelně C-Noteho naštve.

Michael si zavolal na celu Sáru, a ta přišla. Michael pro ni vyrobil popelník, Sára však nekouří, ale dar přijme. Poté se Michaela zeptá, jak se mu daří a jak mu je. Michael Sáře řekne, že už má dost malování a skládání, a že se chce vrátit zpět do normální cely, ale Sára po něm chce, aby řekl řediteli, kdo ho popálil, protože jinak se bude muset vrátit zpět na samotku a za chvíli by byl znovu tam, kde je teď.

Sucreův bratránek roznáší prádlo, a také informaci, kterou mu dal Michael. Sucre chce vědět další podrobnosti, ale ty on neví, ale chce vědět, na čem dělají. To mu však Sucre nechce ani nemůže prozradit. Všechno slyší Linc a tak si Sucreho bratránka zavolá ke své cele.

Sucreův bratránek jde za trojcí C-Note, T-Bag a Westermond, kteří přemýšlí, jak se pomstí Gearymu. Přijde za nimi a řekne jim, že jim může pomoci. To je pochopitelně zneklidní a tak bratránka pěkně přimáčknou, a ten jim řekne vše, co ví - a že toho není málo. Pochopitelně je z toho nejvíc naštvaný T-Bag, a tak ho chce odehnat, zadrží ho ale stařešina Westermond, který podotkne, že nemají jinou možnost. Bratránek jim tedy prozradí, že vymysleli s Lincem a Sucrem plán, ale že je velmi nebezpečný, ale nemají na výběr, a tak ho musí uskutečnit.

Sucreův bratránek sbírá v blázinci prádlo, a poté řekne Michaelovi, že mají plán, jak ho odtamtuď dostat. Poté jej vidíme, jak cosi mačká v prádelně, a jak poté odváží koš s prádlem ven. Venku jej "náhodou" míjí Westermond, kterému do koše cosi háže. Westermond míří do opravené boudy pro strážníky, kam odváží popelnici. Po cestě míjí jednoho strážníka a v boudě druhého, který ihned do popelnice háže špinavý tácek od jídla, čímž Westermondovi práci znechutí. Ten počká, až strážník odejde, a poté z popelnice něco vyndá.

Michael má rozhovor s ředitelem Popem - ten po něm chce jméno toho, kdo mu to udělal. Michael mu nakonec řekne, že to byl Geary.

Nick a Veronika mezitím prohledávají všechny čísla, co jsou na mobilu, který našli, ale žádné číslo už nefunguje, společnost je o krok před nimi. Nicka napadne vše poslat svému známému, Veronika mu za vše děkuje.

Bellick s Gearym jsou v odpočívárně. Překvapí je ředitel Pope. Ihned si to míří ke Gearyho skříňce, odkuď postupně vytahuje peníze, hodinky a nakonec popálenou bundu, a na Gearyho s Bellickem se přísně dívá. Poté už jen vidíme Gearyho, jak potupně opouští Fox River. U brány ještě Bellickovi řekně, že on nic neudělal a že Bellick je stokrát horší než on, Bellick mu do ucha pošeptá, že jeho ale nechytili, což je pravda.

Vzápětí opouští Fox River také Lincoln, který jede v autě a spoustaný navštívit svého syna. Linc si jízdu velmi užívá, i když je připoutaný a nemůže se hýbat. Mezitím Nick sleduje Veroniku, a poté někomu volá. Michael se vrací zpět do normální části vězení, a vypadá, že si to užívá. Ihned si to zamíří k Westermondovi, kterému vrací hodinky. Pohledem se nyní vracíme k Lincovi a jeho jízdě v policením autě. Po pár minutách jízdy se však stane něco, co nikdo nečekal - v protisměru do nich vjede veliký náklaďák a policejní auto v plné rychlosti napálí, až se několikrát převrhne. Linc je po celou dobu v autě.

Co se stane Lincolnovi? Přežije bouračku? A byla tato nehoda plánovaná, či nikoli?

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář